HJÄLM, modell 1879-1900, för officer vid Livgardet till häst.

453633. HJÄLM, modell 1879-1900, för officer vid Livgardet till häst.

Förnicklad plåt samt riksvapnet i guld och blå emalj. Höjd ca 32 cm.

Bruksslitage, plym saknas, ytslitage, bucklor, emalj med sprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 690