Teakhyllsystem, ”Royal System”, Cado, Danmark, 1900-talets mitt (9+17).

4535339. Teakhyllsystem, ”Royal System”, Cado, Danmark, 1900-talets mitt (9+17).

”Royal System” hyllsystem av teak. Designad av Poul Cadovius och utförd på Cado.

Satsen består av:
2 sekreterarmoduler: Höjd: 51,5 cm, bredd: 80 cm, djup: 40 cm

1 sekreterarmodul: Höjd 42,5 cm, bredd: 80 cm, djup: 37,5 cm

1 skåp med skjutdörrar: Höjd: 42,5 cm, bredd: 80 cm, djup: 37,5 cm

1 skåp med skjutbara glasdörrar: Höjd: 33,5 cm, bredd: 80 cm, djup: 24 cm

4 hyllplan: Bredd: 80 cm, djup: 20 cm

3 krokar: Längd: 175.5 cm

14 mässingshängare i olika storlekar.

Olika beslag och skruvar.

Ålders- och användningsspår, inklusive repor, märken, faneravfall och skåror. En vange visas med avstängning och vägran. Två hyllor visas med hål. Sekreterare med en höjd av 42,5 cm saknar nyckelfästen.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Satsen består av:

3 krokar: Längd: 175.5 cm

Olika beslag och skruvar.

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 614