SVANTE SKOGH. "Vindö", stolar, 4 st, Möbelfabriken Balder, 1950/60-tal.

4534598. SVANTE SKOGH. "Vindö", stolar, 4 st, Möbelfabriken Balder, 1950/60-tal.

Stomme i valnöt med löstagbara sitsar i textil. Sitthöjd 46 cm. Rygghöjd 83 cm.

Smärre bruksslitage. Smärre skavmärken på enstaka stolar.

Svante Skogh (1908–1988)

Gör en kostnadsfri värdering!

Svante Skogh (1908–1988)

Antal besök: 448