FÅTÖLJ, björkstomme, 1940-tal.

453411. FÅTÖLJ, björkstomme, 1940-tal.

Karmfåtölj med stomme i björk, fast stoppad klädsel
Ryggstödets höjd 90, sitthöjd 42 cm.

Repor samt slagmärken på stommen, tyget med skador och fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 728