FÅTÖLJ, "Lilla Eva", ur serien Paradiset Triva, Kerstin Hörlin Holmqvist, Nordiska Kompaniet, 1900-talets mitt.

453337. FÅTÖLJ, "Lilla Eva", ur serien Paradiset Triva, Kerstin Hörlin Holmqvist, Nordiska Kompaniet, 1900-talets mitt.

Djuphäftad klädsel samt brickmärkt
Ryggstödets höjd 82, sitthöjd 39 cm.

Torr stoppning, klädsel med viss blekning samt hårdare slitage vid armstöden.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 572