VAS, porslin, "Etruskiska vaser", Rörstrand, 1800-talets mitt.

453200. VAS, porslin, "Etruskiska vaser", Rörstrand, 1800-talets mitt.

Balusterformad med häcklar och utsvängd mynning. Svart glasyr med dekor i rött, vitt och guld. Höjd 38,3 cm.

Bruksslitage, något nött gulddekor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 940