DJUPA TALLRIKAR, två par. Kina, 1700-tal.

45317. DJUPA TALLRIKAR, två par. Kina, 1700-tal.

Porslin. Polykrom dekor av växter och krabbor samt "Double Peacock".
Diameter 23 cm.

Dekorbortfall, nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 23 cm.

Dekorbortfall, nagg.

Antal besök: 1 070