SIDEBOARD, "Calmar nyckel", Carl Malmsten, Åfors Möbelfabrik.
453058. SIDEBOARD, "Calmar nyckel", Carl Malmsten, Åfors Möbelfabrik.
Längd 161,5 bredd 44,5 höjd 86 cm.
Slitage, fanerskador bland annat på en kortsida, stötmärken.
Mittskåpet hyllplan med kompletterade träfästen. Vänster låda med klädd botten. Bakstycke delvis löst.