DE URSPRUNGLIGA HANDSKRIVNA TEXTERNA AV
MICHAEL JACKSON ”BILLY JEAN” SOM LITOGRAFI.
Detta är en begränsad upplaga av de ursprungliga handskrivna texterna från Michael Jacksons ”Billy Jean” som litografi.
Litografin av hög kvalitet, av originaltexterna till Michael Jacksons världshit Billy Jean, trycktes detaljerat på handgjort papper med stentryck. I en handgjord 3D-bildram, förseglad under plexiglas för att skydda mot damm.
Varje litografi är unikt numrerad och levereras med ett äkthetsintyg med original vaxförsegling.
Höjd: ca. 37 cm, bredd: ca 83,5 cm
Här: SVERIGE nummer 35/100
Tack till Michael Jackson Tokyo Co.. Ltd., i samarbete med Michael Jackson före hans död, kunde detta projekt äntligen realiseras som en begränsad upplaga för fans. Michael Jackson Tokyo LTD producerar denna unika utgåva av 100 autentiska litografier av originaltexterna av ”Billie Jean” för de 35 länderna i History World Tour.
lika bra som ny,
i den ursprungliga trälåda.
Här: SVERIGE nummer 35/100
lika bra som ny,
i den ursprungliga trälåda.