BIBLIOTEKSBORD, Swedish Grace, 1920/30-tal.

4528184. BIBLIOTEKSBORD, Swedish Grace, 1920/30-tal.

Bord med utdragsskivor, 1920/30-tal, med tidningshylla, fanerat i bl.a. björk.

Mått utdraget 160x55cm, höjd 68cm.
Mått ihopfällt 90x55cm, höjd 68cm.

Omfattande bruksslitage, fanerskador, märken. Peggar för att hålla stora skivan på plats bör höjas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 329