4528184. BIBLIOTEKSBORD, Swedish Grace, 1920/30-tal.
Bord med utdragsskivor, 1920/30-tal, med tidningshylla, fanerat i bl.a. björk.
Mått utdraget 160x55cm, höjd 68cm.
Mått ihopfällt 90x55cm, höjd 68cm.
Omfattande bruksslitage, fanerskador, märken. Peggar för att hålla stora skivan på plats bör höjas.