EINAR BÄCKSTRÖM. Taklampa, mässing, Einar Bäckströms metallvarufabrik, 1950-tal.

4526634. EINAR BÄCKSTRÖM. Taklampa, mässing, Einar Bäckströms metallvarufabrik, 1950-tal.

Perforerad mässing. Insida klädd i tyg.
Höjd: ca. 90 cm
Diameter: 26 cm.

Bruksslitage, repor. Smärre fläckar insida lampskärm. Ej funktionstestad.

Tema

I lampans sken

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd: ca. 90 cm
Diameter: 26 cm.

Tema

I lampans sken

Antal besök: 401