LAMPFOT, gulmetall, 1900-tal.

LAMPFOT, gulmetall, 1900-tal.
4526023. LAMPFOT, gulmetall, 1900-tal.

Kvadratisk fot, girlangformad reliefdekor, kolonnfomat skaft med kannelyr samt korintiskt kapitäl, två ljuspunkter, basens mått ca 11x11 och höjd 44,5 cm.

Något ytslitage, märken, ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 206