GOLVLAMPA, metall, mässing och trä, "Triva", Nordiska Kompaniet NK, 1950/60-tal.

452447. GOLVLAMPA, metall, mässing och trä, "Triva", Nordiska Kompaniet NK, 1950/60-tal.

Stativ i grålackerad metall med kulfötter i trä, höj- och sänkbar stång i mässing. Höjd ca 130 - 160 cm.

Bruksslitage, repor, märken, gångjärn till lampfäste senare bronserat. Skärm ej original.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 436