12 st fat, diameter 13 cm
9 st kaffekoppar, höjd 7 cm, diameter 7 cm
14 st, assietter, diameter 17,5 cm
kakfat, 28 x 21 cm
kanna, höjd 24 cm
gräddkanna, höjd 9 cm
sockaerskål, höjd 6,5 cm, diameter 8,5 cm.
Bruksslitage, nagg på en kaffekopp, sockerskål saknar lock.
12 st fat, diameter 13 cm
kakfat, 28 x 21 cm
kanna, höjd 24 cm
gräddkanna, höjd 9 cm