MATSALSGRUPP, 5 delar, Carl Malmsten, Åfors Möbelfabrik, 1900-talets andra hälft.

452164. MATSALSGRUPP, 5 delar, Carl Malmsten, Åfors Möbelfabrik, 1900-talets andra hälft.

Stolar märkta Åfors Möbelfabrik design Carl Malmsten.
Cirkulärt matsalsbord med två iläggsskivor (á 115 x 55 cm), diameter 115, höjd 74 cm.
Fyra stolar med fast stoppad sits, sitthöjd 42 cm.

Bruksslitage, smuts/fläckar, färgsprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 768