452128. GLASFÖREMÅL, 8 st, transparenta, karaffer + skålar, 1900-tal.
4 st karaffer med propp: höjder 33 cm / 25 cm / 17 cm / 11 cm.
Lockburk, höjd 8 cm.
Lockburk med gravyr, höjd 9 cm.
Skål, höjd 6 cm.
Skål, höjd 3 cm.
En propp har nagg.
Visst slitage.