TERRINER, UPPLÄGGSFAT, 4 delar, "Allmoge", Gustavsberg.

452113. TERRINER, UPPLÄGGSFAT, 4 delar, "Allmoge", Gustavsberg.

2 terriner med lock höjd 19 och 23 cm, diameter 24 och 25 cm.
2 uppläggsfat längd 44,5 cm och 45,5 cm.

En terrin med litet nagg på lock, ett fat med missfärgning och krackelyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 400