Silver stämplat: Sune Orsen Vapen & Smide (ORS), Ånge, 830 (83% silverhalt) H10 (1982).
Svart slida i läder med silverdetaljer.
Bladlängd 10,5 cm, längd exklusive slida 21 cm, totallängd 23,5 cm.
Bruksslitage.
Bruksslitage.