KNIV, ben/silver, 1900-talets senare hälft.

452020. KNIV, ben/silver, 1900-talets senare hälft.

Silver stämplat: Sune Orsen Vapen & Smide (ORS), Ånge, 830 (83% silverhalt) H10 (1982).
Svart slida i läder med silverdetaljer.

Bladlängd 10,5 cm, längd exklusive slida 21 cm, totallängd 23,5 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 864