451775. HANS HEDBERG. Burk med lock, signerad, Biot Frankrike.
Starkeldsfajans, spräcklig glasyr i svart och grönt. Höjd 8, bredd 6,5 cm. Proveniens: Enligt uppgift från Hans Hedbergs sommarstuga på Köpmanholmen, Örnsköldsvik.