SVEN PALMQVIST. Vas, 'Ravenna' för Orrefors, signerad.

451748. SVEN PALMQVIST. Vas, 'Ravenna' för Orrefors, signerad.

Grön och turkos ravennateknik. Signerad Orrefors Ravenna 2743, Sven Palmqvist.
Höjd 14, diameter 16 cm.

Undersides repor.

Sven Palmqvist (1906–1984)

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 14, diameter 16 cm.

Undersides repor.

Sven Palmqvist (1906–1984)

Antal besök: 1 731