HARRY BERTOIA. STOL, "WIRE CHAIR", KNOLL.

451720. HARRY BERTOIA. STOL, "WIRE CHAIR", KNOLL.

Design: Harry Bertoia 1952
Tillverkare: Knoll International
Modell: 420 Wire Chair
metallram gråmålade.
Sitthöjd 43 cm, höjd ca 73 cm.

bruksslitage. Färgensläpp. Flagning i lacken. Lätt smuts.

Gör en kostnadsfri värdering!

Design: Harry Bertoia 1952
Modell: 420 Wire Chair
metallram gråmålade.

Antal besök: 2 247