BOWIEKNIV, Hank Kubaiko, Alaska, 1900-tal.

451717. BOWIEKNIV, Hank Kubaiko, Alaska, 1900-tal.

Stämplad på blad: Alaskan Maid, maker Hank Kubaiko.
Blad tillverkat utav pulverstål.
Bladlängd 25,3 cm, längd exklusive slida 38 cm, totallängd 40 cm, ryggtjocklek 0,89 cm.
Slida gjord senare för kniv med blomster dekor samt tillverkarstämpel AP(?)

OBS! ÄNDRAD TEXT!

Oanvänd kniv, slida något sliten.

Gör en kostnadsfri värdering!

OBS! ÄNDRAD TEXT!

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 2 145