OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. olja på duk. Porträtt av ung adelsdam. 1600-talets mitt, troligen Frankrike.

451639. OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. olja på duk. Porträtt av ung adelsdam. 1600-talets mitt, troligen Frankrike.

Brunett med diamantbesatt band i håret, pärlchoker och diamantbrosch. Bred krage av brysselspets.
Rikt skuren och förgylld ram med akantusdekor.
Oval 84x65 cm.
Ramad 96x80 cm.

Gör en kostnadsfri värdering!

Oval 84x65 cm.
Ramad 96x80 cm.

Antal besök: 1 385