451400. SKRIVBORD, engelsk stil, 1900-tal + BYRÅ, engelsk stil, 1900-tal.
Skrivbord, grön skinninläggning, två hurtsar, höjd 76 cm, längd 121 cm, bredd 60 cm.
Byrå, 4-lådig, höjd 74 cm, bredd 44 cm, djup 32 cm.
Skrivbord, slitage, solblekt och saknar ett draghandtag.
Byrå, slitage.