BORDSLAMPA, Strindbergsmodell, metall/järn samt glas, 1900-talets andra hälft.

451148. BORDSLAMPA, Strindbergsmodell, metall/järn samt glas, 1900-talets andra hälft.

Skärm i turkos glasmassa.
Höjd 43 cm.

Bruksslitage, skärm fasttejpad på insidan, ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Skärm i turkos glasmassa.
Höjd 43 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 393