BESTICKSERVIS, 114 delar, silver, "Symfoni", Mema, 1900-tal. 2927 gram.

451143. BESTICKSERVIS, 114 delar, silver, "Symfoni", Mema, 1900-tal. 2927 gram.

12 st gafflar, längd 18,5 cm. 519 gram.
12 st knivar, längd 21,7 cm. 300 gram.
12 st skedar, längd 18,6 cm. 601 gram.
13 st dessergafflar, längd 14,7 cm. 322 gram.
18 st dessertknivar, längd 17 cm. ca 160 gram 82 gram
12 st dessertskedar, längd 15,5 cm. 282 gram.
5 st smörgåsgafflar, längd 14,5 cm. 130 gram.
6 st smörgåsknivar, längd 16,7 cm. 78 gram.
6 st sillgafflar, längd 12 cm. 80 gram.
1 st såsslev, längd 15,3 cm. 45 gram
12 st kaffeskedar, längd 11,3 cm. 151 gram
4 st smörknivar, längd 15 cm. 147
2 st smörknivsställ, längd 8,8 cm. 30 gram.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 493