SPEGELBYRÅ, ek, pardörrar + parlådor, sent 1800-tal.
451081. SPEGELBYRÅ, ek, pardörrar + parlådor, sent 1800-tal.
Signerad framsidan: G och H. Tre nycklar.
Höjd 183 cm.
Bredd 121 cm.
Djup 49 cm.
Dropphandtag, varav två sitter lösa pga slitage.
Krönet sitter ej fast, träpluggarna defekta.
Saknas dekorlist höger sida.
Höjd 183 cm.
Bredd 121 cm.
Djup 49 cm.
Saknas dekorlist höger sida.