TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, gjutjärn, 17/1800-tal, reliefdekor med Hedvig Eleonoras riksvapen.

450926. TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, gjutjärn, 17/1800-tal, reliefdekor med Hedvig Eleonoras riksvapen.

Senare bemålade, höjd 30, diameter 34,5 cm, bredd inkl. hänklar ca 53 cm.

Bruksslitage, rost.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage, rost.

Antal besök: 1 375