RING, 18k guld, ametist, G. Dahlgren & Co, Malmö 1965.

4508171. RING, 18k guld, ametist, G. Dahlgren & Co, Malmö 1965.

Cabochonslipad ametist, diameter ca 8mm.
Ringstorlek 17,5/55mm.
Vikt 3,3 gram.

Bruksskick, smärre repor på stenen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ringstorlek 17,5/55mm.
Vikt 3,3 gram.

Antal besök: 310