450680. SALONGSGRUPP, 5 delar, Gustaviansk stil. 1900-tal.
Rikt skuren förgylld samt bronserad dekor. 4 stolar, bord i rund form med stenskiva. Bord, diameter 90, höjd 72 cm.
Bruks/åldersslitage, smärre skador på bordskant, detaljer saknas, märken, lagningar.