TAKKRONA, mässing/gulmetall, totalhöjd ca 67 cm, 1900-tal.

450625. TAKKRONA, mässing/gulmetall, totalhöjd ca 67 cm, 1900-tal.

Fem ljusarmar med vardera ljuspunkt. Sju ljuspunkter totalt. En lös prisma medföljer.
Diameter ca 40 cm.

Bruksslitage, vissa prismor saknas, prismor ej genomgångna, ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter ca 40 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 380