KONSOLBORD, Sengustavianskt stockholmsarbete.

4505658. KONSOLBORD, Sengustavianskt stockholmsarbete.

Förgyllt med slagmetall samt bemålat med porfyrimitation. Dekor av fleuroner samt pärlstav. Nedåt avsmalnande ben med kannelyrer. Skiva i Marbre Bleu Turquin. H 84, 67 x 35 cm.

Slitage. Smärre skador.

Tema

Lilla Kvalitén

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage. Smärre skador.

Tema

Lilla Kvalitén

Antal besök: 885