450193. BRICKA, dekor av "Theran", Josef Frank, Firma Svenskt Tenn samt BRICKUNDERREDE, omärkt. 1900/2000-tal.
Bricka diameter ca 49 cm.
Total höjd ca 43 cm.
Ej tillhörande brickundderrede i vitmetall av okänd tillverkning medföljer.
Mindre bruksslitage.