MATSERVIS, 31 delar, porslin, "Gröna Anna", Rörstrand.

450080. MATSERVIS, 31 delar, porslin, "Gröna Anna", Rörstrand.

6 mattallrikar, diameter 24,5 cm
12 förättstallrikar, diameter 21 cm
4 djupa tallrikar, diameter 20 cm
5 assietter, diameter 18 cm
3 uppläggningsfat, längd 24-35 cm
1 smörskirare samt liten såskanna.

1 djup tallrik samt stora uppläggningsfatet med avslag på kanten, bruksslitage, besticksrepor, smuts, såskanna med hårspricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

5 assietter, diameter 18 cm

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 452