6 mattallrikar, diameter 24,5 cm
12 förättstallrikar, diameter 21 cm
4 djupa tallrikar, diameter 20 cm
5 assietter, diameter 18 cm
3 uppläggningsfat, längd 24-35 cm
1 smörskirare samt liten såskanna.
1 djup tallrik samt stora uppläggningsfatet med avslag på kanten, bruksslitage, besticksrepor, smuts, såskanna med hårspricka.
5 assietter, diameter 18 cm