SILVERFÖREMÅL, 4 delar, äggkopp, pokaler samt lock, Sverige, 1808-1911.

4500797. SILVERFÖREMÅL, 4 delar, äggkopp, pokaler samt lock, Sverige, 1808-1911.

1 st äggkopp, silver, 1846-1860.
Stämplad kattfot IF. (Johan Forsberg 1813-1879)
Höjd ca 6 cm

1 st pokal, silver.
Stämplad ABH kattfot I7 (1911)
Höjd ca 8 cm
Diameter ca 6,5 cm

1 st pokal, silver.
Stämplad kattfot B7 (1904)
Höjd ca 6 cm

1 st lock, silver.
Stämplad kattfot B3 (1808)
Diameter ca 5,5 cm

Total vikt ca 92 gram.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 6 cm

1 st pokal, silver.
Höjd ca 8 cm
Diameter ca 6,5 cm

1 st pokal, silver.
Stämplad kattfot B7 (1904)
Höjd ca 6 cm

1 st lock, silver.
Stämplad kattfot B3 (1808)
Diameter ca 5,5 cm

Total vikt ca 92 gram.

Slitage.

Antal besök: 129