4497102. MATSERVIS, 58 delar, porslin, "Antoinette", Rörstrand.
12 mattallrikar, diameter 24 cm
12 djupa tallrikar, diameter 24 cm
12 förrättstallrikar, diameter 21 cm
12 assietter, diameter 17 cm
6 uppläggningsfat, längd 24-35,5 cm
2 skålar, längd 24-28 cm
1 såsskål, längd 21 cm
1 kanna, höjd 18 cm.
Bruksslitage. Nagg upptäckt på 1 tallrik.