MARC CHAGALL. Handkolorerad etsning och torrnål. "Le lion amoureux", verk 40 ur La Fontaines Fabler.

44970. MARC CHAGALL. Handkolorerad etsning och torrnål. "Le lion amoureux", verk 40 ur La Fontaines Fabler.

29,5 x 24 cm. Signerad i plåten.
Litteratur: "Marc Chagall Das grapische werk", Stuttgart 1957, nr 76.

Gulnad.

Marc Chagall (1887–1985)

Gör en kostnadsfri värdering!

Gulnad.

Marc Chagall (1887–1985)

Antal besök: 2 083