BYRÅ, Gustaviansk stil, sk. "Haupt modell". 1900-talets andra hälft.

449407. BYRÅ, Gustaviansk stil, sk. "Haupt modell". 1900-talets andra hälft.

Rödaktig stenskiva. Beslag av mässing. Dekor med intarsia i form av en spelande ängel. Längd 96, bredd 47,5, höjd 80 cm.

Bruks och åldersrelaterat slitage. Mindre fanerskada på mellersta lådan. Märken. Repor.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nycklar saknas.

Antal besök: 502