BYRÅ, Gustaviansk stil, sk. "Haupt modell". 1900-talets andra hälft.

449393. BYRÅ, Gustaviansk stil, sk. "Haupt modell". 1900-talets andra hälft.

Rödaktig stenskiva. Beslag av mässing. Dekor med intarsia i form av en spelande ängel. Längd 96, bredd 47,5, höjd 80 cm.

Bruks och åldersrelaterat slitage. Täckbrickan för låset saknas på mellersta lådan.Märken. Repor.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 729