Ådringsmålat. Svängda skivor. Balusterformade ben.
Höjd cirka 70 cm, cirka 88 x 63 i hopfällt läge.
Total längd cirka 119 cm.
Bruksslitage. Färgbortfall, repor, märken.
Total längd cirka 119 cm.