4492298. CARL MALMSTEN. Matgrupp, 5 delar, ''Herrgården''. 2 iläggsskivor.
Skivor, bredd ca 55 cm.
Bordets höjd ca 74 cm. Diameter ca 114 cm.
4 stolar.
Bruksslitage, repor, slagmärken, fläckar, mindre skador/färgbortfall.
Carl Malmsten (1888–1972)