12 tallrikar, diameter 24 cm.
16 assietter, diameter 18,5 cm.
9 djupa tallrikar, diameter 23,5 cm.
4 uppläggningsfat, största mått, 32 x 20 cm.
1 såskanna, höjd ca 9 cm.
Ålders -samt bruksslitage.
Nagg förekommer på ett uppläggningsfat, samt på en assiett.
12 tallrikar, diameter 24 cm.
1 såskanna, höjd ca 9 cm.
Ålders -samt bruksslitage.