449140. FRITZ HOFFMANN-BUG, 4.
(Meerbeck 1915-1997 Bamberg) Mermaid Assembly, blandteknik, 1978 (marginella defekter); ”Study on Little Parade”, 1976, tuschpennteckning; nakenbilder i glas, litografi; ”Målaren”, offsettryck, 1975. Alla signerade för hand. 15,5 x 21,3 cm till 70 x 10 cm (ark) - Grundare av Hoffmannsklause i Bamberg, Bug.