FIOL med STRÅKAR, 1900-talets första kvartal.

449114. FIOL med STRÅKAR, 1900-talets första kvartal.

Fodral i olika träslag. Längd ca 59 cm, stråke längd 74 cm. Kopia efter Stradivarius, etikettmärkt "Antonius Stradiuarius cremonenfis faciebat anno 1727". I transportlåda i trä, längd 77 cm.

En stråke med spricka i fronten. Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 705