LJUSKRONA, mässing med prismor, 1900-talets andra hälf, höjd ca 60 cm.

448954. LJUSKRONA, mässing med prismor, 1900-talets andra hälf, höjd ca 60 cm.

AB Svensk belysning, Svenljunga.
Fem ljuspunkter, förgylld med 24 karats guld
Diameter ca 35 cm.

Bruksslitage.
Ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter ca 35 cm.

Bruksslitage.
Ej funktionstestad.

Antal besök: 330