DOROTHEA SHARP. Landskapsmotiv med får, olja på duk, signerad Dorothea Sharp.

448889. DOROTHEA SHARP. Landskapsmotiv med får, olja på duk, signerad Dorothea Sharp.

Mått 51 x 61 cm.
Otydlig signatur i högra nedre hörnet.
Målad ca 1904-07.

Gulnad fernissa, färgbortfall, märken, bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mått 51 x 61 cm.
Målad ca 1904-07.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 391