LJUSSTAKAR, ett par, mässing, No 13, Skultuna Bruk, 1800-tal.

448838. LJUSSTAKAR, ett par, mässing, No 13, Skultuna Bruk, 1800-tal.

Balusterformade ben på rund fot, höjd 14,5 cm.

Repor, ena foten med viss missformning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 780