BAJONETT, Västerbotten, tidigt 1900-tal.

4487645. BAJONETT, Västerbotten, tidigt 1900-tal.

Rak stickbajonett med hel metallslida, räfflat metallhandtag
Märkt: N57 2 I20

Längd inkl slida: 35 cm.

Bruks- och åldersbaserat slitage, rost och krackeleringar, inga övriga anmärkningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Märkt: N57 2 I20

Längd inkl slida: 35 cm.

Antal besök: 261