BESTICK, silver, Chippendalemodell, 1900-tal. Total vikt inklusive knivar 1840 gram.

44863. BESTICK, silver, Chippendalemodell, 1900-tal. Total vikt inklusive knivar 1840 gram.

9 gafflar, längd 17,5 cm
10 knivar med rostfria blad, längd 20 cm
9 skedar, längd 18 cm
6 skedar, längd 20,5 cm
2 gafflar, längd 20 cm
7 dessergafflar, längd 14,5 cm
6 kaffeskedar, längd 10,5 cm
Totalvikt 1840 (knivarnas vikt 533 gram).

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

9 gafflar, längd 17,5 cm
9 skedar, längd 18 cm
6 skedar, längd 20,5 cm
2 gafflar, längd 20 cm
6 kaffeskedar, längd 10,5 cm

Bruksslitage.

Antal besök: 970